Botoks

Son yıllarda geliştirilen yeni malzeme ve yöntemler sayesinde estetik uygulamalar gittikçe yaygınlaşmaktadır. Kırışıklıkları azaltırken yüz ahengi ve dengesinin korunması önemlidir.

Ülkemizde Botulinum Toksin tip A botoks ürünü kullanılmaktadır.

Detaylı hasta hikayesi, sorunların tespiti, fizik muayene, hastayı dinamik ortamda izleme iyi sonuçlar almaya yardımcı olmaktadır

Botoks uzun yıllardır güvenli bir biçimde kullanılmaktadır. Yan etkisi yok olarak kabul edilmektedir.(Doz aşımları veya yanlış uygulamalar tabii ki hariç tutulmak kaydıyla)

Uygulamadan yaklaşık 3-4 gün sonra sonuçları görülebilmektedir , bu sonuç 3 ila 4 ay kadar sürebilmektedir.

Koltukaltı ve avuç içi aşırı terlemelerinde ve migren tedavisinde botoks uygulanabilmektedir.

Aşırı terlemelerde Botoks uygulanırken önce bölge baticon ile temizlenir ve bölgeye nişasta sürülür.Ter bezlerinin olduğu alanlar mavi renk alır bu da botoksun uygulanacağı noktaları göstermiş olur.

Migren Başağrılarında özellikle şakak ve alın bölgesine Botoks enjeksiyonları yaparak migren ağrıları giderilebilmektedir. Hem de gerçekten hastalığın migren olup olmadığı tespit edilmiş olmaktadır.

Alın ve göz çevresi yanında, boyundaki çizgilerde enjeksiyon yöntemi ile kullanılması sonucu çizgilerin açılmasında geçici iyileşme sağlar. Ayrıca daha kalkık ve feminen yada daha düz kaş yapısı hastanın isteğine göre şekillendirilebilir. Yapılan uygulamayı takiben 2 . gün etkileri başlar 15. gün net etkisini gösterir. 120. günden itibaren botoks etkileri azalır 6. ay uygulama tekrarlanabilir.

  • Botox Uygulama Alanları
  • Kaş Arası Uygulaması
  • Alın Uygulaması
  • Göz Kenarı Uygulaması
  • Ağız Çevresi
  • Çene Uygulaması