Karboksiterapi

Bölgesel yağların giderilmesinde, selülit tedavisinde ve çatlakların azaltılmasında kullanılan bu yöntemde uygulanacak bölgeye küçük özel iğnelerle Karbondioksit gazı gönderilmektedir.

Hangi amaçla kullanılır?
Karboksiterapi selülit, vücut yağ azaltılması, vücut şekillendirme, kilo kaybı, liposuction sonrası toparlanmalarda, yüz ve çene altı kırışıklıkları, cilt çatlağı, skar doku tedavilerinde kullanılır.

Etkisini nasıl gösterir?
Karbondioksit gazı uygulanan bölgedeki hem yağ dokusunu parçalamakta hem de o bölgedeki küçük kılcal damarların genişlemesini sağlayarak bölgeye oksijenin gelmesini sağlamakta ve dolaşımın da hızlanmasına yol açarak yağların atılmasını sağlamaktadır.

Ne sıklıkta ve kaç seans uygulanır?
Günaşırı uygulanan bu yöntemle 15-20 seans uygulandığında sonuçlar elde edilmektedir.

Avantajları?
Ağrısız olması, kolay uygulanabilir olması, yan etkisiz olması avantaj sağlamaktadır.

Uygulama nasıl yapılır?
Her seansta tek kullanımlık steril iğneler kullanılır. Uzman hekimlerce CO2’i düzenli bir hızda ve miktarda derialtına veren cihaz ve ekleri vasıtasıyla, her vücut alanı için çok düşük dozlarda (50 – 200 cc) enjekte edilir.

Zararı var mıdır?
CO2 vücudumuzun yabancı olmadığı bir maddedir. İstirahat halinde 200 ml CO2 oluşurken, egzersiz sırasında bu miktar 10 katına kadar çıkabilir. Allerjik reaksiyonlar beklenmemektedir. Karıniçi ameliyatlarda 4-5 litre kadar CO2 gazı verilmektedir. Herhangi bir yan etkiye rastlanmamıştır.